تاریخ : 20/ارديبهشت/1396 - 14:46
کد خبر : 7608
سرویس خبری : صفحه اصلی
 

دغدغه رهبری در حوزه سرود من را به حرکت واداشت

کرمانی‌نسب:

دغدغه رهبری در حوزه سرود من را به حرکت واداشت

جوان هنرمند یزدی گفت: سخنان رهبری دو سال قبل برای من شد دغدغه و تا صبح خواب نرفتم و دائم در اینترنت سرودهای مختلف و چیزهایی با این مضامین را جست و جو کرده گوش می‌دادم و مطالعه می کردم.

به گزارش مرکز رسانه ای بیان، «ابوالفضل کرمانی‌نسب» جوان موفق و با اراده یزدی که وقتی دغدغه رهبرش در خصوص سرود را دید عزمش را برای بر زمین نماندن حرف مولایش جزم کرد.
کرمانی‌نسب همیشه دغدغه فرهنگ داشته و از نوجوانی در فعالیت‌های فرهنگی شرکت کرده است.
وی در سالروز میلاد با سعادت حضرت علی اکبر(ع) در گفتگویی گفت: حضرت امام خامنه‌ای در جمع مسئولان یادواره شهدای سمنان فرموده بودند:« اگر بتوانید یک سرود زیبای اثرگذار خوش‌مضمون درست کنید، جوری که بچّه‌ها وقتی در کوچه راه میروند، از خانه به مدرسه میروند، زیر لبشان آن را زمزمه کنند، یک کار بسیار بزرگی کرده‌اید؛ یعنی استفاده‌ی از هنر به شکل صحیح؛ این کار شما را آسان میکند، تسهیل میکند. به‌هرحال باید تلاش کرد، باید کار کرد.» این سخنان رهبری دو سال قبل برای من شد دغدغه و تا صبح خواب نرفتم و دائم در اینترنت سرودهای مختلف و چیزهایی با این مضامین را جست و جو کرده گوش می‌دادم و مطالعه می کردم.
کرمانی‌نسب ادامه داد: فردای آن روز پیگیر کارهای راه‌اندازی گروه سرود شده و تصمیم گرفتم گروه سرود«عاشقان ولایت» را که سابقه 30 ساله داشت اما بنا به دلایلی آن زمان متوقف شده بود احیا کنم، طرح را نوشتم و به برخی از دوستان ارائه کردم در ابتدا هیچ‌کس باور نداشت می‌شود چنین کاری را انجام داد اما نهایتا حدود دو سال قبل گروه سرود «عاشقان ولایت» با اعضاء جدید شروع به کار کرد.
وی اذعان کرد: تاکنون در گروه از 180 نفر ثبت نام شده است که 80 نفر در قالب 4 حلقه صالحین در کلاس‌ها شرکت می‌کنند و 45 نفر عضو فعال هستند که همگی از نخبگان و شاگردان مدارس هستند و ممتاز بودم از لحاظ درسی در مدرسه و ممتاز ماندن از شریاط عضویت در گروه است.
مسئول گروه سرود عاشقان ولایت گفت: تاکنون این گروه 70 اجرای زنده تلوزیونی داشته است، اجرای 38 سرود و ضبط 23 نماهنگ که همگی از شبکه‌های سراسری پخش شده‌اند و یا توسط تایید محتوای شبکه ها تایید شده‌اند.
کرمانی‌نسب اذعان کرد: در گروه سرود اهمیت ویژه‌ای برای مسائل تربیتی و فرهنگی قائل هستیم و سعی داریم در رشد فکری و معنوی بچه‌ها موثر باشیم تا بعد از جدایی از گروه سرود و یا در ایام جوانی تغییر مسیر ندهند و در راستای احیای ارزش‌ها تلاش کنند؛ از همین رو کلیه برنامه‌های فرهنگی، جلسات و کلاس‌ها در مسجد صاحب‌الزمان(عج) رحمت‌آباد یزد برگزار‌ می‌شود و بچه‌ها اکثرا در نماز جماعت مسجد شرکت کرده و پنج شنبه و جمعه هم کلاس‌ها در مسجد دایر است و ما حتی در مسیر اردوها و برنامه‌ها نیز برنامه فرهنگی داریم.
وی عنوان کرد: برخی نماهنگ‌ها اکنون با هزینه‌های میلیونی تهیه می‌شود و ما در ابتدا با 700 هزار تومان کار را شروع کردیم، اما گروه در مراسمات مردمی مانند یادواره ها و جشن های مردمی بدون هیچ هزینه ای شرکت می کند و وقتی این موضوع را به همکارانم در تهران و دیگر شهرها که گروه سرود دارند می‌گوم تعجب می‌کنند و می‌گویند چطور می‌شود پس هزینه زندگی چطور؟ اما من معتقدم برای این کارها نباید پولی گرفت تا انشالله خداوند متعال هر طور که خواست با ما حساب کند.
کرمانی‌نسب گفت: گروه سرود عاشقان ولایت مورد تشویش بسیاری از بزرگان دینی، فرهنگی و سیاسی قرار گرفته است و در نهایت آرزوی ما این است که در حضور رهبر معظم انقلاب برنامه اجرا کنیم و امیدوارم این امر محقق شود و انشالله در نهایت در محضر امام زمان(عج).
وی ادامه داد: شعار گروه سرود عاشقان ولایت «تا آسمان راهی نیست» است و ما نهایت آرزویمان خواندن در حضور حضرت امام خامنه‌ای است و یکی از از بزرگان فرهنگی استان یزد که در محضر رهبر معظم انقلاب بوده از گروه سرود صحبت کرده و ایشان نیز از گروه سرو عاشقان ولایت تشکر کرده‌اند.
این جوان فعال و موفق عرصه فرهنگی اظهار کرد: به تلاش مجموعه فرهنگی سپاه 30 چفیه متبرک حضرت امام خامنه‌ای برای اجرای بچه‌ها به گروه هدیه شده است که در اجراهای مهم برای قوت قلب بیشتر استفاده خواهد شد.
وی ادامه داد: کارهای گروه عاشقان ولایت در همایش پدافند غیر عامل کشور اجرا شد، یک سرود دو زبانه (انگلیسی فارسی) برای هلال احمرتهیه و سرودی نیز برای کانون مساجد در حال تهیه است همچنین بسیاری از کشورهای اسلامی و مسلمانان کشورهای غیر اسلامی مانند آمریکا از ما خواسته اند آهنگ خام اجراها را برای آنها بفرستیم و در لبنان نیز یکی از سرود ها به وسیله نوجوانان لبنانی به زبان عربی خوانده شده است.
کرمانی‎نسب افزود: سرود « علی آقامه» که خیلی مورد استقبال مردم قرار گرفت، از اولین کارهای گروه و کار مورد علاقه من بود و اکنون انیمیشن آن توسط گروه پویانمایی صبا تهیه شده است.
 
 
وی عنوان کرد: نماهنگ حضرت زهرا که از شبکه 3 نیز پخش شد و همچنین کاری با عنوان موسم رهایی در خصوص مدافعان حرم نیز از کارهایی هستند که خیلی آنها را دوست دارم، زمانی که نتوانستم به دلیل مخالفت‌ها و نیاز های عرصه فرهنگی به سوریه بروم تصمیم به ساخت نماهنگی در خصوص مدافعان حرم کردم که خیلی به دلم نشست.
مسئول گروه سرود عاشقان ولایت همچنین از آقایان ملاحسینی، برزگر تدوین گران گروه، آقایان آتشی و احسان پور و همچنین خانم ها مهرابی و رجایی شاعران گروه سرود تشکر کرد.
 
 
 
انتهای پیام/ا.ب
 
 

منبع : یزد رسا