تاریخ : 11/ارديبهشت/1396 - 13:17
کد خبر : 7595
سرویس خبری : صفحه اصلی
 

ذکری که در ماه شعبان هفتاد هزار پاداش دارد

فضیلت های ماه شعبان؛

ذکری که در ماه شعبان هفتاد هزار پاداش دارد

حجت الاسلام والمسلمین محمد شمس گفت: شعبان ماه پیامبر اکرم(ص)می باشد و مردم از فضیلت های این ماه پر خیر و برکت غافل نشوند.

به گزارش مرکز رسانه ای بیان، حجت الاسلام والمسلمین محمد شمس، امروز در جمع کارکنان حوزه علمیه یزد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، ماه شعبان را ماهی سرشار از فضیلت و عظمت خواند و گفت : براى ماه شعبان جایگاه بزرگ و پر فضیلتى در احادیث و روایات اسلامى از سوى پیشوایان دینى گزارش شده است. این ماه به علت مولود ستارگان درخشان آسمان ولایت و امامت پرفضیلت است.
مدیر حوزه علمیه یزد ادامه داد: طبق برخى روایات نیمه این ماه شب قدر به شمار می آید که پیشوایان دینى به احیاء و شب زنده دارى آن سفارش و تأکید کرده اند.
وی ادامه داد: اعمال زیادى در ماه شعبان وارد شده، ولى آنچه از روایات استفاده مى شود این است که بهترین دعاها و ذکرها در این ماه استغفار است. هر که در هر روز این ماه هفتاد مرتبه استغفار کند مثل آن است که هفتاد هزار مرتبه در ماه هاى دیگر استغفار کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین شمس صدقه دادن را یکی دیگر از اعمال این ماه عنوان کرد و اذعان داشت: رسول خدا(ص) مى فرمایند: شعبان ماه من است هر کس یک روز از این ماه را روزه بدارد بهشت بر او واجب مى شود، و در برخى احادیث از شعبان به سید و سرور ماه ها تعبیر شده است.
وی در پایان با بیان اینکه امیدواریم که همه ما بتوانیم به نحو احسن از فضایل و برکات این ماه بزرگ فیض برده و به سادگی از کنار اعمال توصیه شده در آن نگذریم، خطاب به طلاب گفت: طلاب در کنار درس های خود از اعمال این ماه پرفیض و برکت غافل نشوند و نسبت به انجام اعمال آن اهتمام ویژه داشته باشند.
انتهای پیام/ا.ب

منبع : حوزه