تاریخ : 10/ارديبهشت/1396 - 13:48
کد خبر : 7593
سرویس خبری : صفحه اصلی
 

خلیج فارس، سند پر افتخار ملت ایران است

امام جمعه ابرکوه:

خلیج فارس، سند پر افتخار ملت ایران است

امام جمعه ابرکوه گفت: یکی از اقدامات موثر و شایسته دولت جمهوری اسلامی، رسمیت دادن به روز ملی خلیج همیشه فارس در تقویم رسمی کشور بعنوان سند پر افتخار و ماندگار ملی ایران است.

مرکز رسانه ای بیان - حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی روز یکشنبه به مناسبت فرارسیدن روز ملی خلیج فارس در گفت و گویی با بیان اینکه خلیج فارس سند هویت ایران اسلامی است اظهارکرد: ملت انقلابی ایران ، با عشق و علاقه و توان و اقتدار از خلیج همیشه فارس حفظ و حراست می کنند.
وی افزود: خلیج همیشه فارس در پهنای کشور ایران اسلامی برای همیشه مثل خورشید در تاریخ جهان می درخشد . 
رییس شورای فرهنگی ابرکوه همچنین با اشاره به ظرفیت های راهبردی این منطقه ادامه داد: خلیج فارس بدلیل داشتن منابع انرژی ، ظرفیت بالایی برای فعال شدن اقتصاد مقاومتی دارد.
حسینی بابیان اینکه مردم حاشیه خلیج فارس ظرفیتی عظیم برای وحدت جهان اسلام هستند تصریح کرد: بدخواهان ملت ایران ، عرب های حوزه حاشیه خلیج فارس را هم تحریک کردند تا نسبت به عنوان چند صد ساله خلیج فارس حساسیت نشان دهند و واژه مجعول خلیج عربی را جایگزین آن سازند.
امام جمعه ابرکوه یاد آورشد: خلیج فارس ثبت جهانی است ، اما سخن این است که عداوت و حسادت و تنگ و نظری هم حدی دارد ، نه آن گونه که بخواهند در عنوان خلیج همیشه فارس هم دخل و تصرف کنند.
براساس مصوبه 22تیرماه 1384هیات دولت ، دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس نام گذاری شد.
خلیج فارس، سومین خلیج بزرگ جهان است که به دلیل موقعیت جغرافیایی نامش در طول تاریخ همواره بر سر زبان ‌ها بوده است و مردم جهان آن را با نام خلیج فارس یا دریای پارس می شناسند.
قدیمی ترین اسناد موجود درباره خلیج فارس درکتاب های یونان باستان مشاهده می شود.
انتهای پیام/ا.ب

منبع : ایرنا