تاریخ : 30/فروردين/1396 - 13:19
کد خبر : 7560
سرویس خبری : صفحه اصلی
 

بازدید گردشگران پنجمین قطار گردشگری هزار و یک شب ازبافت تاریخی یزد

سفر 49 گردشگر خارجی به یزد؛

بازدید گردشگران پنجمین قطار گردشگری هزار و یک شب ازبافت تاریخی یزد

49 گردشگر خارجی از اتباع کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی از جمله: آلمان، سوئیس، روسیه، مکزیک، هلند، فنلاند و ... ازبناهای تاریخی شهریزد بازدید کردند.

مرکز رسانه ای بیان - فاطمه دانش یزدی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان درگفتگویی گفت:جذب و ماندگاری بیشتر جهانگردان و گردشگران و نیز معرفی توانمندی های استان یزد به جهانیان با تاکید بر اقتصاد مقاومتی در صنعت گردشگری، مورد نظر فعالان دولتی و خصوصی استان است.
 دانش یزدی افزود: تورهای ورودی آشناسازی گردشگران خارجی با شهر تاریخی یزد که در آستانه جهانی شدن قرار دارد از جمله این رویکرد هاست.
وی گفت:به‌ منظور توسعه گردشگری به ویژه گردشگری ریلی و معرفی ظرفیت‌ های گردشگری و تاریخی یزد، پنجمین قطار گردشگری هزار‌ و‌ یک شب ساعت 8 بامداد روز سه شنبه 29 فروردین ماه وارد ایستگاه راه آهن یزد شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: این قطار دارای 49 گردشگر خارجی از اتباع کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی از جمله: آلمان، سوئیس، روسیه، مکزیک، هلند، فنلاند و ... است که در تاریخ سوم اردیبهشت در تهران به تور گردشگری خود پایان خواهند داد و بعد از اتمام بازدیدهای تهران در بامداد روز بعد با پرواز تهران را به مقصد کشورهای خود ترک خواهند کرد.
 این گروه از گردشگران پس از بازدید از جاذبه های گردشگری یزد: بافت تاریخی شهر یزد محله فهادان، مسجد جامع کبیر یزد، دخمه و آتشکده زرتشتیان و موزه آب ایستگاه یزد را به مقصد اصفهان ترک می کنند.
یزد یکی از 5 استان برتر کشور در جذب گردشگران به ویژه جهانگردان می باشد.
انتهای پیام/ا.ب

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان