تاریخ : 29/فروردين/1396 - 11:44
کد خبر : 7554
سرویس خبری : صفحه اصلی
 

نتیجه فعالیت‌های فرهنگی باید به درون خانواده‌ها کشیده شود

آیت الله محمد رضا ناصری:

نتیجه فعالیت‌های فرهنگی باید به درون خانواده‌ها کشیده شود

امام جمعه یزد با تاکید بر این مطلب که نتیجه فعالیت‌های فرهنگی باید به درون خانواده‌ها کشیده شود، اظهار کرد: برگزاری نشست‌های مختلف بدون این که نتیجه‌ای برای تعالی فرهنگ در کشور داشته باشد، ارزشی ندارد .

به گزارش مرکز رسانه ای بیان، آیت الله محمد رضا ناصری در نشست شورای فرهنگ عمومی استان یزد با اشاره به ضرورت تشکیل کارگروه فعالیت‌های دینی در استان، گفت: لازم است این کارگروه در ارتباط با مسائل دینی، حوزه‌های علمیه، تربیت اسلامی و موارد مختلف مرتبط با این بخش فعالیت کند .
امام جمعه یزد افزود: لازم است به جایی برسیم که بتوانیم کارشناسان و سخنرانان متخصصی تربیت کنیم و این افراد به جمع مردم بروند و به صورت هدفمند روی تربیت دینی جامعه تلاش کنند .
نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر این که اگر می‌خواهیم فرهنگ عمومی اصلاح شود، باید به این صورت قدم برداریم، تصریح‌ کرد:  تحکیم بنیان خانواده یکی از مهمترین مسائلی است که در این دوره از زمان باید در تمام فعالیت‌های فرهنگی به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد .
وی به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال اشاره کرد و گفت: یکی از مسائلی که در ارتباط با اقتصاد به آن توجه شود بحث عدالت مالیاتی است که باید حتما مورد توجه قرار گیرد .
امام جمعه با اشاره به این که در ارتباط با تولید باید به بحث تولید با کیفیت توجه شود، افزود: ما الان در سطح کشور تولیدات مختلفی داریم ولی مردم به این تولید رغبت زیادی ندارند که علت این عدم رغبت، کیفیت پایین است .
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: باید گروه‌های متخصص به عنوان مشاور تشکیل شود و این گروه‌ها با مراجعه به کارخانه‌ها، راهکارهای بهبود کیفیت برای رسیدن به استانداردهای لازم در مدت زمان مشخص را به آنها ارائه نمایند .
ناصری با تاکید بر این که ما باید این گروه‌ها را در تمام صنایع و برای بهبود کیفیت تمام تولیدات تشکیل دهیم، اگر ادارات مرتبط در این زمینه جدی عمل کنند و کیفیت بالا برود، مردم اجناس داخلی را می‌خرند و مشکل اشتغال هم برطرف می‌شود .
نماینده ولی فقیه در استان یزد تأکید کرد: نه تنها مردم داخل کشور به تولید ملی توجه ویژه‌ای پیدا می‌کنند و سراغ جنس خارجی نمی‌روند، بلکه خارجی‌ها هم به دلیل کیفیت بالای محصولات داخل کشور، اقدام به واردات کالاهای ایرانی می‌کنند .
انتهای پیام/ا.ب

منبع : ایسنا