تاریخ : 09/مهر/1395 - 19:17
کد خبر : 5485
سرویس خبری : صفحه اصلی
 

هیاتهای عزاداری به سبک سینه زنی، محتوا و شعرهای نوحه ها داشته باشند

امام جمعه یزد:

هیاتهای عزاداری به سبک سینه زنی، محتوا و شعرهای نوحه ها داشته باشند

هیاتهای عزاداری در یزد به عنوان حسینیه ایران باید توجه ویژه ای به سبک سینه زنی، محتوا و شعرهای نوحه ها داشته باشند و معنویت در هیاتهای امام حسین (ع) موج زند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: بیانات رهبر معظم انقلاب درخصوص انتخابات ریاست جمهوری، دوراندیشی و آینده نگری ایشان به منظور جلوگیری از بروز حوادث ناگوار بود.
به گزارش
مرکز رسانه ای بیان، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نماز جمعه یزد افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب در امور نظامی و انتظامی دقیق عمل می کنند، درباره انتخابات ریاست جمهوری نیز با بیداری و تیزبینی رهنمودهایی داشتند که باید اطاعت کنیم.
وی ادامه داد: سفارش ایشان همواره حفظ وحدت بوده و رسانه های بیگانه از این بیانات ناراحت شده اند.
خطیب جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر 2 اصل اسلامی است گفت: انجام ندادن امر به معروف به عنوان امانت الهی خیانت به خود و جامعه است و نهی از منکر به عنوان هادی و ناجی از بدی و گناه در جامعه جلوگیری می کند.
ناصری افزود: روحیه استکبارستیزی امام حسین (ع) بیانگر نهی از منکر بود و بی تفاوتی از این موضوع به معنی انقلابی نبودن است؛ همان مساله ای که سبب قیام امام حسین (ع) شد.
وی ادامه داد: افراد بسیاری در برهه کنونی به دنبال مبارزه با مجلس های عزاداری هستند و هیاتهای عزاداری در یزد به عنوان حسینیه ایران باید توجه ویژه ای به سبک سینه زنی، محتوا و شعرهای نوحه ها داشته باشند و معنویت در هیاتهای امام حسین (ع) موج زند.
امام جمعه یزد همچنین با تبریک هفته نیروی انظامی گفت: نیروهای نظامی و انتظامی تلاش های بسیاری در راستای حفظ امنیت در داخل و خارج کشور انجام می دهند و باید همواره قدردان از خود گذشتگی این عزیزان باشیم.
انتهای پیام/.


منبع : ایرنا