تاریخ : 08/مهر/1395 - 22:11
کد خبر : 5468
سرویس خبری : صفحه اصلی
 

بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی یزد در اردوهای راهیان‌نور شرکت می‌کنند

رئیس بسیج دانشجویی استان یزد:

بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی یزد در اردوهای راهیان‌نور شرکت می‌کنند

رئیس بسیج دانشجویی استان یزد با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور تا اسفند ماه ادامه پیدا می‌کند، گفت: بیش از ۲۰۰۰ نفر از دانشجویان از استان یزد در این اردوها شرکت می‌کنند.

رئیس بسیج دانشجویی استان یزد با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور تا اسفند ماه ادامه پیدا می‌کند، گفت: بیش از ۲۰۰۰ نفر از دانشجویان از استان یزد در این اردوها شرکت می‌کنند.
به گزارش
مرکز رسانه ای بیان به نقل از تسنیم سیدحسین راسخی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن را گفتمان امروز انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت:  تقویت معنویت و بازگشت به اصول اصلی امام راحل و همچنین تبیین گفتمان انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها از مهمترین وظایف و رویکردهای بسیج دانشجویی است.
وی با بیان اینکه امروز مقام معظم رهبری گفتمان انقلابی و در مقابل آن گفتمان غیرانقلابی را مطرح می‌کنند، گفت: اولویت اصلی بسیج دانشجویی تربیت نیروی انقلابی است و گفتمان انقلاب اسلامی ایران در حد تمدن اسلامی است و به سمت این هدف و تمدن در حال حرکت است.
رئیس بسیج دانشجویی استان یزد برگزاری جشنواره‌های علمی، جشنواره رویش، استقبال از دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه‌ها، برپایی نمایشگاه هشت سال دفاع مقدس با موضوع نقش رزمنده یزدی در دفاع مقدس، مسابقه کتابخوانی از کتاب انقلاب اسلامی، نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی، دیدار با خانواده شهدای دانشجو از جمله فعالیتهای بسیج دانشجویی است.
وی غبارروبی قبور شهدا و شهدای گمنام داخل دانشگاه‌ها، حضور دانشجویان در نمایش میدانی "کد سی و هشت"، اکران فیلمهای جشنواره عمار و مقاومت، آموزش راویان جدید برای حضور در مناطق جنگی و اردوهای راهیان نور تحت عنوان سفیران حماسه را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد.
راسخی با اشاره به تشکیل ستاد اربعین بسیج دانشجویی استان یزد گفت: برآورد می‌کنیم که حداقل یک هزار نفر از دانش‌جویان استان یزد به صورت فردی یا گروهی در پیاده‌روی اربعین امسال شرکت کنند.
رئیس بسیج دانشجویی استان یزد با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور تا اسفند ماه ادامه پیدا می‌کند، گفت: بیش از 2000 نفر از دانشجویان از استان یزد در این اردوها شرکت می‌کنند.
وی در ارتباط با رسالتهای کلی بسیج دانشجویی گفت: بحث پاسداری از اصول تغییر‌ناپذیر نه شرقی نه غربی، بحث استکبار ستیزی، حل مسائل اعتقادی بسیجیان، دفاع از انقلاب و اسلام با تمام توان در دانشگاه‌ها، ترسیم چهارچوب‌های اصیل اسلام ناب محمدی(ص) و جلوگیری از نفوذ استکبار در دانشگاه‌ها از مهمترین رسالتهای بسیج دانشجویی است.
راسخی تاکید کرد: هر دولت و هر مسئولی که با نگاه غیر انقلابی روی کار آمده و از اصولهای جریان انقلاب و آرمانهای امام خمینی(ره) فاصله گرفته، فسادها و مشکلات را به دنبال داشته است.
رئیس بسیج دانشجویی استان یزد با اشاره به اقداماتی که دشمنان اسلام برای نفوذ در انقلاب انجام می‌دهند، گفت: الان در بحث  FATF  عزت و استقلال جامعه در حال لگدمال شدن است.
انتهای پیام/.


منبع : تسنیم