امروز : 02 اسفند 1396
زمان نشر
1396/02/20
14:34
دولت با گفتار درمانی دارد کشور را به بن بست می‌رساند
کد خبر : 7607
حجت الاسلام پناهیان در جمع دانشجویان یزد:

دولت با گفتار درمانی دارد کشور را به بن بست می‌رساند

حجت الاسلام پناهیان گفت: دولت خواسته یا ناخواسته، ناخواسته از روی سادگی و یا خواسته از روی وابستگی عناصرش به سرویس‌ها، ممکلت را آرام آرام صرفا با گفتار درمانی دارد به بن بست می‌رساند.

به گزارش مرکز رسانه ای بیان، حجت الاسلام پناهیان در جمع دانشجویان یزدی با اشاره به ویژگی های یک انسان دین‌مدار که به غلط و ادبیات اشتباه از وی با کلماتی مانند ارزشی و ... نام برده می‌شود، اظهار کرد: این ادبیات غلط را به افراد دین‌مدار قالب کرده‌اند تا وی را در دامی بیندازند که راه خروج نداشته باشد به این ترتیب که خود را واقع‌گرا و واقع‌بین معرفی کرده و فرد دین‌مدار را ارزشی و آرمان‌گرا و بعد از او می‌خواهند که درباره مسائل روز نظر دهد.
وی ادامه داد: متاسفانه با این ترفند می‌خواهند نشان دهند که افراد دین‌مدار عقلانی فکر نمی‌کنند در صورتی که دین ما بر اساس عقلانیت پایه‌گذاری شده و تمام حرکات و سکنات یک انسان دین‌مدار بر پایه عقل و تجربه است.
پناهیان با اشاره به سخنان بلند حضرت علی (ع) و تاکید ایشان بر عقل و تجربه در تمام امور زندگی خاطرنشان کرد: در طول تاریخ افراد حیله‌گر سعی کرده‌اند دین‌داران واقعی را با لغت ارزشی، غیرعقلانی جلوه دهند که باید در این زمینه هوشیار بود و فریب این افراد را نخورد.
وی با انتقاد شدید از ادبیات اشتباه در خصوص افراد دین‌مدار اظهار کرد: یک ادبیات اشتباه را به ما تحمیل کرده‌اند و افراد دین‌مدار را ارزشی و آرما‌ن‌گرا می‌نامند در حالی که خودشان را عقلانی و واقع‌بین قلمداد کرده اند؛ در صورتی که فرد دین‌مدار کاملا عقلانی عمل کرده و بر اساس واقعیت‌ها قدم بر می‌دارد.
این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دین مکتبی است که انسان را به واقع بینی، عاقبت امور و تجربه دعوت می کند، اذعان کرد: اولین ویژگی یک مسئول باید تجربه باشد زیرا شخصی که اهل تجربه نباشد ملت را روی زمین می زند.
پناهیان در ادامه افزود: ریشه مشکلات در کشور سوءتفاهم ها است و اگر این سوءتفاهم ها وجود نداشته باشد برخی از جناح کشی‌ها باطل در کشور به نام اصلاح طلب و اصول گرا صورت نمی گیرد.
وی تصریح کرد: برای رئیس جمهور در شان یک روحانی متاسفم هستم که با صحبت های خود سوءتفاهم را در جامعه افزایش می‌دهد؛ این به دور از شخصیت یک چهره سیاسی در جامعه است.
حجت الاسلام پناهیان ابراز کرد: نتیجه مذاکرات را دیدیم که به صورتی شد که سخت تر از گذشته ما را متعهد کرد و بدتر از گذشته طرف مقابل به تعهداتش عمل نکرد، اینها نشان می‌دهد آقای روحانی اهل تجربه نبوده و شایسته سیاست ورزی در جامعه بشری نیست.
وی گفت: چرا «کار» شعار کاندیدایی که ما قبولش داریم شده است، چون دین همین هست، دین واقع بین است و اهل شعر و شعار نیست، اگر توانستی کار را درست کنی اسلامی هستی وگرنه اسلامی نیستی.
پناهیان تصریح کرد: بیایید دوگانه اصلاح طلب و اصولگرا را دور بیندازیم چرا که آثار شومی دارد، یک نفر که خود را اصولگرا می‌داند جایی از کار را که خراب می‌کند اصوگرایان می‌گویند چون متعلق به جبهه خودمان است نباید به آن انتقاد کنیم، یک اصلاح طلب هم در مدیریتش خرابکاری می‌کند اصلاح طلب دیگر دانسته می‌خواهد انتقاد کند نمی‌تواند چون مربوط به جبهه اصلاح طلبی بوده است که این قبیله‌گرایی سیاسی نامیده می‌شود.
وی با بیان اینکه قبیله گرایی سیاسی مانع نقد سیاسی و مدیریتی است، ادامه داد: اینکه از مسئولی به دلیل قرار گرفتن در جبهه خودی انتقاد نکنیم  که جبهه خودمان تضعیف نشود آیا کشور رشد می‌کند؟ نتیجه قبیله گرایی سیاسی انتخاب افراد ناصالحی هستند که هیچ کس هم نمی‌تواند به آنها انتقاد کند.
این استاد حوزه و دانشگاه گفت: آقای روحانی به عنوان یک لیدر اصلاح طلب ظاهر شده بود و حرف می‌زد در حالی که اسم وی در کنار اسم احمدی‌نژاد به عنوان کاندیدای نمایندگی مجلس ششم قرار گرفته بود و با حملات اصلاح طلب‌ها رأی نیاورد، آقای روحانی اصلاح طلب هستی، اصولگرا هستی؟ روزی می‌گویی باید توطئه‌گران را در نماز جمعه اعدام کرد امروز یک حرف دیگری می‌زنی، این جابه‌جایی سیاسی زشت است، مگر ناطق نوری روزی مقابل رئیس دولت اصلاحات نبود، آقای جهانگیری که خود را اکنون نماینده اصلاح طلب می‌داند روزی به ناطق نوری میگفت طالبان الان آمده از ایشان دفاع می‌کند، واقعیت چیست؟
وی اذعان کرد: الان اگر فضا سیاسی سالم نباشد چهار سال باید به خاطر قبیله گرایی سیاسی بمانیم  و فحش و تهمت بشنویم، خداوند هم از قبیله گرایی سیاسی غضبش می‌آید، وزیر آموزش و پرورش یک بار توسط دولت به مجلس معرفی شد چون صریحا جزء قبیله‌گرایی سیاسی با رفتارهای خاص بود رأی نیاورد، بعد ازاینکه توازن مجلس عوض شد دوباره دولت با لج بازی نسبت به مجلس قبل وی را به مجلس معرفی کرد خدا غضبش آمد و چند ماه از وزارتش نگذشته در بحبوحه‌ی انتخابات از زیر زمین خانه‌اش کالایی قاچاقی که مربوط به دخترش هست پیدا شد، و همه خبرگزاری‌ها نیز اذعان کردند توضیحی که جهانگیری در دفاع از وزیر آموزش و پرورش در مناظره داد، کار را بدتر کرد.
پناهیان  با اشاره به تذکر رهبری در خصوص سند 2030 گفت: بدون اینکه روال قانونی طی شود سند 2030 به امضای جهانگیری رسیده است و رهبری در دیدار با معلمان آن را افشا کردند و رسما اعلام کردند که اجرای این سند مجاز نیست، دردآورتر از پنهانی امضاد شدن سند2030  این است که پنهانی آن را اجرا کنند.
وی با بیان اینکه با عوض شدن رؤسای جمهور نباید کتب مدارس عوض شود، افزود: این ها نیاز به کار تخصصی دارد، در حالی که تفسیر رهبر انقلاب در مورد شهدا این است که شهدا مظهر قدرت یک ملت هستند، متأسفانه کلمه شهید را از کنار اسم شیخ فضل‌الله نوری حذف کرده‌اند چون که سند 2030 اعلام کرده آموزش خشونت ممنوع است و یا داستان شهید فهمیده را از کتاب حذف کردند که خشونت است، آیا اینها عقلانی است.
پناهیان تصریح کرد:  بنده معتقدم این دولت خواسته یا ناخواسته،  ناخواسته از روی سادگی و یا خواسته از روی وابستگی عناصرش به سرویس‌ها، ممکلت را آرام آرام صرفا با گفتار درمانی دارد به بن بست و یک جایی می‌رساند که دیگر هیچ کاری نمی‌تواند کرد و باید تسلیم غرب شد.
وی با تأکید بر اینکه دولت با اقدامات خود و فرصت‌های بین المللی که از دست داده است دارد کشور را به بن بست می‌رساند، افزود: بین صدر نیز همین کار را می‌کرد می‌گفت تانک‌ها را ببرید عقب و دشمن جلوتر می‌آمد و زمانی که سند حقوقی وی از سازمان سیا توسط لانه جاسوسی چاپ شد ما تازه فهمیدیم م چه بلایی سر مملکت می‌آورد با عقب نشیتی مذبوحانه میدان را دست آنها می‌داد تا جایی که زمانی برسد که به بن بست برسیم.
این استاد حوزه و دانشگاه گفت: با تحلیل سیاسی گمان سوء به این دولت پیدا می‌کنیم چرا که سیاستمدار هوشمند وسط مناظره بر سر موشک‌های کشور خود نمی‌زند، و درسخنرانی‌هایش برسر خزانه خود نمی‌زند.
انتهای پیام/ا.ب


منبع : یزد آوا


ارسال به:        
برچسب ها:   
داشجو    
یزد    
سند2030    
شهدا    
ارسال
نظر
نظرات حاوی توهین و هر گونه نصبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
chapta

پایگاه مقام معظم رهبری
پربحث ترین اخبار
پربازدیدترین اخبار
آخرین اخبار
صفحه اصلی
آرشیو
درباره ما
تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز رسانه ای بیان می باشد