امروز : 02 اسفند 1396
زمان نشر
1396/02/09
17:07
هنر متعهد در گفتمان انقلابی، هنری است که در خدمت ارزش‌هاست
کد خبر : 7591
مسئول سیاسی نیروی زمینی سپاه‌الغدیر استان یزد:

هنر متعهد در گفتمان انقلابی، هنری است که در خدمت ارزش‌هاست

مسئول سیاسی نیروی زمینی سپاه الغدیر گفت: هنر، قدرت تاثیرگذاری دارد بنابر این هنری که در خدمت دین و ارزش‌ها باشد از جایگاه والایی برخوردار است.

به گزارش مرکز رسانه ای بیان، محمد برزگر در جلسه‌ای که در سپاه مهریز برگزار شد، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درخصوص انقلابی‌گری گفت: رهبر انقلاب فرمودند ما هر جا مدیریت انقلابی فعال و پرتحرک داشتیم کارها پیش رفت و اگر نیروی متدین و انقلابی و پرتحرک باشد،هیچ مشکل غیر قابل حل وجود نخواهد داشت.
وی با اشاره به مشکلات و فسادهای مزمن جامعه تاکید کرد: با عنایت به انتخابات پیش رو، اهمیت سرنوشت جامعه اسلامی و ضرورت اداره کشور به شیوه انقلابی بیش از پیش احساس می‌شود.
مسئول سیاسی نیروی زمینی سپاه‌الغدیر استان یزد با اشاره به اینکه یکی از ارکان گفتمان انقلابی، ولایتمداری و ولایت پذیری است ادامه داد: امام خمینی(ره)فرمودند: ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست. پیامبران برای رستگاری بشریت،پرچم داران دین خدا و احیای سنت های خداوند بر روی زمین بودند و ولایت فقیه در زمان غیبت فرزند آخرین پیامبر دقیقاً ادامه دهنده این راه و پرچم دار دین خداست.
برزگر افزود: با این تعریف، حاکم حکومت اسلامی باید تابع محض ولایت باشد چرا که ولایت به فرموده امام راحل ادامه دهنده راه انبیاء الهی است و در اداره کشور اسلامی نیز شخصیت خاصی اهمیت ندارد بلکه جایگاه دین خدا مورد اهمیت است.
مسئول نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه یکی دیگر از ارکان گفتمان انقلابی، شجاعت و دلاوری است اظهار داشت: حاکم جامعه اسلامی باید شجاع باشد و در تمام زمینه‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی با شجاعت از آرمان‌های انقلاب اسلامی که ریشه در دین اسلام و ثمره خون هزاران شهید دارد دفاع کند.
برزگر با بیان اینکه در حوزه سیاست خارجی، گفتمان انقلابی گفتمان ذلیلانه نیست، به توصیف دیپلماسی از منظر اسلام و انقلاب پرداخت و خاطرنشان کرد: دیپلماسی یعنی نهایت سیاستمداری؛ یعنی درحالیکه طرفین به یکدیگر لبخند‌می زنند و دوستانه صحبت می‌کنند، از مواضع مهم و اساسی و اعتقادی و زیربنایی خود عقبگرد نکنند.
وی ادامه داد: دیپلماسی اسلامی در مقابل دیپلماسی ذلیلانه قرار دارد و سیاستمدار انقلابی نباید از طرح مواضع انقلاب و امام هراسی داشته باشد.
مسئول سیاسی نیروی زمینی سپاه‌الغدیر استان یزد با بیان اینکه سیاستمدار انقلابی باید از موضع اقتدار با طرف مقابل گفت‌وگو کند گفت: دیپلماسی غیر انقلابی، دیپلماسی ذلیلانه است و عزت جامعه اسلامی را زیر سوال می‌برد و نیز دشمن را در هتاکی و ظلم جسورتر می‌کند.
برزگر تاکید کرد: شفاف‌سازی در مورد تعاریفی مثل «حقوق بشر»، «فناوری هسته‌ای» و «تروریسم» در نظام مقدس جمهوری اسلامی اسلام کاری است که حاکم جامعه اسلامی با روحیه انقلابی، مکلف به انجام آن است زیرا دشمنان غربی در صدد تخریب این واژه‌ها هستند.
مسئول سیاسی  سپاه الغدیر درخصوص بحث فرهنگ و هنر از دیدگاه گفتمان انقلابی  گفت: اوایل انقلاب به امام خمینی(ره) پشنهاد می‌دادند به خاطر رواج ابتذال و فحشا سینماها بسته شود اما امام فرمودند ما با سینما مخالف نیستیم ما با فحشا مخالفیم.
وی افزود: سینمایی که ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های انقلاب اسلامی را به تصویر بکشد و فرهنگ اسلامی را ترویج دهد، در این سینما میلیاردها تومان نیز هزینه شود ارزش دارد.
انتهای پیام/ا.ب


منبع : فارس


ارسال به:        
برچسب ها:   
برزگر    
هنر    
ارسال
نظر
نظرات حاوی توهین و هر گونه نصبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
chapta

پایگاه مقام معظم رهبری
پربحث ترین اخبار
پربازدیدترین اخبار
آخرین اخبار
صفحه اصلی
آرشیو
درباره ما
تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز رسانه ای بیان می باشد