امروز : 27 آذر 1396
زمان نشر
1395/10/20
23:46
امام جمعه یزد: رساله‌های مخصوص دانش‌آموزان در اختیار آنها قرار گیرد
کد خبر : 7144
در دیدار با جمعی از مسئولان مدارس استثنایی یزد:

امام جمعه یزد: رساله‌های مخصوص دانش‌آموزان در اختیار آنها قرار گیرد

نماز یکی از زیباترین انواع ارتباط با خدا و شکرگذاری است و بنابراین باید برای عمل به وظایف شرعی و انجام خوب نماز رساله‌های مخصوص دانش‌آموزان در اختیار آنها قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: نماز یکی از زیباترین انواع ارتباط با خدا و شکرگذاری است و بنابراین باید برای عمل به وظایف شرعی و انجام خوب نماز رساله‌های مخصوص دانش‌آموزان در اختیار آنها قرار گیرد.

به گزارش مرکز رسانه ای بیان آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با جمعی از مسئولان مدارس استثنایی یزد با تاکید بر اینکه مباحث دینی باید به دانش‌آموزان بیان شود افزود:خانواده‌ها بر اساس نوع دستورات و فتواهایی که در رساله مرجع تقلیدشان بیان شده احکام دینی فرزندان را به آنها بیان کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین رساله‌های کوچک و مختصر مخصوص دانش‌آموزان دختر و پسر هم هست که می‌توان این رساله‌ها را در اختیار آنها قرار داد و بتوانند خودشان مطالعه کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه خداوند متعال نعمت‌های بسیاری برای بندگان قرار داده گفت: باید از خداوند متعال بخواهیم و در هر لحظه دست به دعا باشیم چون خداوند دعا را بسیار دوست دارد.

ناصری با اشاره به اینکه عبادت خداوند برای انسان ثمرات بسیاری دارداظهار داشت: نماز خواندن یکی از زیباترین انواع ارتباط با خداوند و شکرگذاری به درگاه اوست.

امام جمعه یزد ادامه داد: مسئله نماز برنامه‌ریزی خاصی دارد که باید به ترتیب و بر اساس این برنامه‌ریزی به کودکان آن را آموخت، مسائل شرعی هم به همین صورت است و باید به تناسب سن افراد به آنها بیان شود.

ناصری گفت: دانش‌آموزان باید با مسائلی که در دین مورد نهی قرار گرفته شده آشنا شوند و سعی کنند خود را از آن دور کنند و در مقابل به سمت خوبی‌ها و مواهب بروند.

انتهای پیام/.


منبع : ایرنا


ارسال به:        
برچسب ها:   
نماز    
ارسال
نظر
نظرات حاوی توهین و هر گونه نصبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
chapta

پایگاه مقام معظم رهبری
پربحث ترین اخبار
پربازدیدترین اخبار
آخرین اخبار
صفحه اصلی
آرشیو
درباره ما
تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز رسانه ای بیان می باشد