امروز : 02 بهمن 1396
زمان نشر
1395/10/18
02:59
معمای تیتراژهای معمای شاه! (یادداشت)
کد خبر : 7085
حسین کاوه درباره سریال معمای شاه نوشت:

معمای تیتراژهای معمای شاه! (یادداشت)

اگر ارزش این انقلاب به اسلامی بودن آن است باید حداقل در تیتراژها و قسمت های راهبردی سریال به شعائر و ارزش های اسلامی نیز که همانا ارزش های واقعی، و نه توهمی اشاره ای بشود.

به گزارش مرکز رسانه ای بیان، حسین کاوه دربارۀ سریال معمای شاه نوشت: سریال معمای شاه که روایت گر احوالات رژیم طاغوت و روند شکل گیری انقلاب اسلامی است مدتی می باشد که از شبکه یک در حال پخش است. در این سریال یکی از موضوعاتی که بنده را بر آن داشت تا یادداشتی بنویسم این بود که چرا تیتراژ ابتدایی و انتهایی و حتی قطعه هایی که در برخی سکانس های حساس فیلم خوانده می شود بر پاشنه ملی گرایی یا به عبارت دیگر ناسیونالیسم می چرخد؟؟!!

در یکی از قسمت ها حتی زمانی که شهدای موتلفه تیر باران می شوند بر خلاف دیالوگ های پایانی نقش ها که ایستادگی شان را بر سر ارزش های اسلامی نشان می دهد بعد از تیر باران بلا فاصله قطعه ای خوانده می شود که محتوای آن دال بر این است که گویا این افراد برای وطن و میهن جغرافیایی جان خود را فدا کرده اند که به شدت ملی گرایانه و ناسیونالیستی می باشد.
اگر ارزش این انقلاب به اسلامی بودن آن است باید حداقل در تیتراژها و قسمت های راهبردی سریال به شعائر و ارزش های اسلامی نیز که همانا ارزش های واقعی، و نه توهمی اشاره ای بشود.

وقتی در قطعه های خوانده شده در این سریال به وطن و میهن اشاره می شود تنها از جهتی می توان خرسند بود که به میهن و وطن اصالت داده نشود و تنها زمانی آن واژه ها محترمند که مدلولشان وطن و میهنی باشد که مردمان آزاده و حق مداری دارد.
به قول معروف «شرف المکان بالمکین» شرافت مکان به کسی است که در آن ساکن شده است، و شرافت هر انسانی به عقاید او است و ای کاش در تیتراژهای این سریال کلید واژه هایی از عقاید کسانی که با خونشان تاریخ این سرزمین را نگاشته اند نیز آورده می شد.

در بسیاری از موارد رشادت ها و جان فشانی های شهدا و انقلابیون که هدفشان الهی است با قطعه سروده ای به نفع ملی گرایی و ناسیونالیسم مصادره می شود، مگر نه اینکه اساس انقلاب اسلامی امت گرایی است نه ملت گرایی پس چرا همواره شعار ملی گرایانه از تریبون این سریال پخش می شود.

جنگ ما جنگ عقیده است، و جغرافیا و مرز نمی‌شناسد. [ صحیفه امام خمینی - جلد ۲۱ - صفحه 87  ]

انتهای پیام/.


منبع : آرمان پرس


ارسال به:        
برچسب ها:   
ارسال
نظر
نظرات حاوی توهین و هر گونه نصبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
chapta

پایگاه مقام معظم رهبری
پربحث ترین اخبار
پربازدیدترین اخبار
آخرین اخبار
صفحه اصلی
آرشیو
درباره ما
تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز رسانه ای بیان می باشد