امروز : 24 آذر 1396
زمان نشر
1395/10/18
02:55
امام جمعه یزد: غفلت از خدا عامل عقب‌ ماندگی بشر
کد خبر : 7079
ملت ایران عزت را در توکل جست‌وجو کنند:

امام جمعه یزد: غفلت از خدا عامل عقب‌ ماندگی بشر

امام جمعه یزد گفت: مهم‌ترین عامل عقب‌ماندگی انسان و بازماندگی او از رشد و تعالی، غفلت و دوری از خداوند متعال است.

امام جمعه یزد گفت: مهم‌ترین عامل عقب‌ماندگی انسان و بازماندگی او از رشد و تعالی، غفلت و دوری از خداوند متعال است.

به گزارش مرکز رسانه ای بیان، یکی از عوامل عقب‌ماندگی و تحجر انسان‌ها، غفلت از تکلیف و فراموشی خدا است زیرا فطرت و سرشت ما خدایی است و اگر خدا را فراموش کنیم، به آنچه که او در راه سعادت ما قرار داده، دست نخواهیم یافت.

وی خاطرنشان کرد: کسی که از یاد خدا غفلت کند، در زندگی با مشکلات بسیاری مواجه و از رحمت خدا دور می‌شود و خداوند متعال او را به حال خود وا می‌گذارد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: باید محاسبه نفس کنیم و از کردار خود حساب بکشیم تا در قیامت آسوده باشیم و آینده‌نگری و عاقبت‌اندیشی را پیشه خود کنیم زیرا اینها نشأت گرفته از ایمان است.

ناصری در خطبه دوم نمازجمعه این هفته یزد نیز با تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع)، آن حضرت را دارای عظمت و بزرگواری ویژه‌ای دانست و بیان کرد: ایشان به سه خلیفه بنی‌عباس هم عصر بودند و بنی‌عباس نیز می‌دانست که فرزندی از ایشان متولد می‌شود که دنیا را دگرگون می‌کند به همین دلیل به شدت تحت نظر بودند.

وی با اشاهر به دشواری‌هایی که امام حسن عسکری (ع) با آن مواجه بودند، افزود: آن حضرت برای اینکه ارتباطشان با شیعیان قطع نشود در هر شهری نماینده‌ای معین کردند تا مردم را برای دوران غیبت امام زمان (عج) آماده کنند.

خطیب جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه خداوند انسان را عزیز می‌خواهد، نه ذلیل اظهار داشت: اگر فردی کاری انجام دهد یا چیزی بخواهد که باعث ذلتش شود، به فرموده امام حسن عسکری (ع)، قبیح‌ترین کار را انجام داده که نظیر آن تمسک جستن به آمریکا و انگلیس است.

وی افزود: نگاه اینها به سایر کشورها به ویژه کشورهای اسلامی به گونه‌ای است که باعث ذلت انسان و مسلمین می‌شوند همانگونه که دلارهای عربستان سعودی را می‌گیرند و به او سلاح می‌دهند و در همه امور او دخالت می‌کنند به همین دلیل است که عربستانی‌ها نگران و ناراحت این موضوع هستند که رئیس جمهور آمریکا چه کسی خواهد بود و آیا هوای آنها را خواهد داشت یا خیر که همه اینها از ذلت پادشاهان و امرای عربستان سعودی ناشی می‌شود.

ناصری تاکید کرد: باید عزت و کرامت خود را حفظ کنیم و اگر عزت می‌خواهیم به سراغ خدا برویم و صبر پیشه کنیم زیرا اگر بر مرکب باطل سوار شویم به طور قطع در مقصد پشیمانی فرود می‌ِآییم.

وی یادآور شد: خداوند متعال نیز در قرآن کریم مؤمنین را به صبر توصیه کرده و می‌فرماید: سست و پشیمان نشوید و مؤمن باشید و از این تهدیدها و تحریم‌ها نترسید و بنده دنیا و دنیاطلبان نباشید.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه ملت ما باید صبر پیشه‌کنند و دولت نیز باید عزت‌طلب باشد، ادامه داد: ملت و دولت ما در این بحرانی که دنیا برای ما به وجود آورده دو را بیشتر ندارد؛ یکی اینکه عزت، حیثیت، دین و استقلال خود را رها کرده و به سراغ غربی‌ها بروند و دیگر اینکه صبر و استقامت پیشه کرده و عزت و استقلال خود را در سایه توانمندی‌های داخلی حفظ کنند.

وی تصریح کرد: معلوم نیست اگر رشد و پیشرفت خود را رها کنیم و به سراغ غربی‌ها برویم، آنها به ما رحم خواهند کرد یا نه بنابراین به طور قطع دچار ذلت خواهیم شد.

ناصری خاطرنشان کرد: باید ایمان، اعتقاد و تربیت دینی و بصیرت را در جامعه اجرایی کنیم و با وحدت و کمک به یکدیگر به آنچه که باید، دست پیدا کنیم و بدانیم که مسیر غیر از خدا جز تباهی نیست.

انتهای پیام/.


منبع : فارس


ارسال به:        
برچسب ها:   
عزت    
کرامت    
غفلت    
ارسال
نظر
نظرات حاوی توهین و هر گونه نصبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
chapta

پایگاه مقام معظم رهبری
پربحث ترین اخبار
پربازدیدترین اخبار
آخرین اخبار
صفحه اصلی
آرشیو
درباره ما
تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز رسانه ای بیان می باشد