امروز : 02 بهمن 1396
زمان نشر
1395/10/10
21:03
آیت‌الله میرباقری: «سازندگی» و «اصلاحات» برگرفته از الگوی توسعه غربی بودند
کد خبر : 6950
تمدن غرب در حال تلاش برای گسترش بت‌پرستی مدرن است:

آیت‌الله میرباقری: «سازندگی» و «اصلاحات» برگرفته از الگوی توسعه غربی بودند

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت سازندگی و اصلاحات برگرفته از الگوی توسعه غربی بودند و در دوره اصلاحات حتی وقایع عاشورا را تحریف می‌کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تمدن غرب در حال تلاش برای بسط و گسترش بت‌پرستی مدرن است، گفت: سازندگی و اصلاحات برگرفته از الگوی توسعه غربی بودند و در دوره اصلاحات حتی وقایع عاشورا را تحریف می‌کردند.
به گزارش
مرکز رسانه ای بیان آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی که شامگاه پنجشنبه در مسجد امام‌حسن مجتبی(ع) دهقان ویلا برگزار شد، اظهار داشت: نفس پرستان و کفار طاغوت کفر را در جهان بر پا کرده و سعی می‌کنند که این کفر را در جهان حاکم کنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تمدن پلید غرب تمدنی فاسد است که بی‌خدایی را در جامعه ترویج می‌کند، بیان کرد: تمدن غرب به دنبال این است که کفر و بی‌خدایی را در جهان گسترش داده و اینگونه وانمود کند که راه خوشبختی و سعادت، بی‌خدایی است و به دنبال این است که دایره کفر خود را جهانی کند.
نماینده البرز در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه غرب و آمریکا به دنبال این هستند که مکتب خود را جهانی کنند، گفت: غرب به دنبال این است که مکتب خود را بر کل تحمیل کرده تا ما مکتب آنها را بپرستیم.
وی با بیان اینکه فتنه فرهنگی از سوی غرب در حال گسترش است، گفت: یکی از راه‌های نفوذ و بسط و گسترش مکتب غرب تربیت کردن افراد تحصیلکرده همسو با مبانی و مکتب غربی برای پیشبرد امور از سوی غرب است.
آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه غرب حتی برای این هدف چندین دانشگاه مهم راه‌اندازی کرده است، ادامه داد: تغییر ماهیت ملل در اقصی نقاط جهان از سوی افراد همسو با غرب و هماهنگ کردن ملت‌ها با مبانی غربی از اهداف اصلی غرب است.
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه تربیت نیروهای همسو با تحصیلات غربی از اهداف غرب برای تاثیرگذاری بر ذائقه و ماهیت مردم دنیا است، عنوان کرد: یکی از برنامه‌هایی که سعی کردند در بین مردم جا بیندازند این بود که القا کنند که روحانیت با ترقی و پیشرفت مخالف است.
وی با بیان اینکه یکی از راه‌های توسعه از نظر آنها نفوذ در بین ملل در حوزه فرهنگی است، گفت: غرب برای سلطه علمی و در دست داشتن علم تلاش و اینگونه وانمود می‌کند که علم با دین در تعارض  است و باید از بین دین و علم یکی را انتخاب کرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برخی کاری کردند که دانشجویان به سمت مبانی و توسعه غربی گرایش پیدا کنند، تصریح کرد: غرب تلاش‌های زیادی انجام داد تا وانمود کند که دوران دین و دینداری به پایان رسیده و برای این هدف تمدن مادی را طراحی کردند.
آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه شناخت دقیق غرب مدرن جزو ضروریات عصر ما است، بیان کرد: غرب به جز استحاله ملت‌ها به چیز دیگری قانع نیست و سعی در ایجاد تحول و بسط و گسترش مبانی مورد نظر خود دارد.
وی با بیان اینکه سازندگی و اصلاحات برگرفته از الگوی توسعه غربی بودند، ادامه داد: در دوره اصلاحات حتی وقایع عاشورا را تحریف می‌کردند.
وی با اشاره به اینکه تمدن غرب در حال تلاش برای بسط و گسترش بت‌پرستی مدرن است، گفت: تغییر ماهیت انسانها از اهداف غرب است.
نماینده البرز در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه همگرایی با غرب اعتدال نیست، افزود: غرب برای ایده توسعه‌ای خود مخالفت اسلام با توسعه و پیشرفت را به دروغ مطرح می‌کند و در این مسیر در نظر دارد در درون دنیای اسلام نفوذ فرهنگی کند.
وی با اشاره به شعار پرزرق و برق غرب برای تحقق فتنه و نفوذ در دنیای اسلام افزود: انقلاب اسلامی علی‌رغم همه توطئه‌های غرب و همفکران در مقابل آنها موفق بوده است.
وی با بیان اینکه مناظره‌های جناح‌های سیاسی در آمریکا نشان داد که این کشور علی‌رغم سانسور مشکلات خود با چه مشکلاتی مواجه است، گفت: هیمنه تمدن غربی در حال فروپاشی بوده و اوضاع اقتصادی آمریکا گواه این موضوع است که این کشور در آستانه فروپاشی است.
آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه نباید در شناخت غرب دچار اشتباه شد، عنوان کرد: این کشور با خلق اسکناس و دزدی از جیب مردم سرپا است و با 20 هزار میلیارد دلار بدهی وضعیت اسفباری دارد.
وی با اشاره به اینکه جریان غرب‌گرا در منطقه نیز وضعیت مناسبی ندارد، ادامه داد: مقاومت اسلام ناب در مقابل این تفکر نشان داد که اسلام غرب‌گرا شکست خورده است.
وی  با بیان اینکه غرب به دنبال استحاله فرهنگی است،گفت: قدرت ایران اسلامی در منطقه بسیار بیشتر از کشورهایی با الگوی توسعه غربی بوده و ایران قدرت برتر منطقه است.
نماینده البرز در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فتنه و فتنه‌گری در دنیا وجود دارد و این موضوع در آینده هم به وجود می‌آید، افزود: موازنه اصلی اسلام از اسلام سازشکار و نفاق به سمت ناب در حال تغییر است.
انتهای پیام/.


منبع : تسنیم


ارسال به:        
ارسال
نظر
نظرات حاوی توهین و هر گونه نصبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
chapta

پایگاه مقام معظم رهبری
پربحث ترین اخبار
پربازدیدترین اخبار
آخرین اخبار
صفحه اصلی
آرشیو
درباره ما
تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز رسانه ای بیان می باشد