امروز : 27 آذر 1396
زمان نشر
1395/10/06
02:53
نیازمندی تعداد ۱۴۰ نو عروس یزدی نسبت به کمک خیران برای جهیزیه
کد خبر : 6867
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد:

نیازمندی تعداد ۱۴۰ نو عروس یزدی نسبت به کمک خیران برای جهیزیه

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به کمک خیرین یزدی به منظور کمک به نیامندان گفت: تعداد۱۴۰ نو عروس یزدی نسبت به کمک خیران برای جهیزیه نیازمند هستند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به کمک خیرین یزدی به منظور کمک به نیامندان گفت: تعداد۱۴۰ نو عروس یزدی نسبت به کمک خیران برای جهیزیه نیازمند هستند.
به گزارش
مرکز رسانه ای بیان غلامرضا مشعل چی، معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به اینکه ازدواج به عنوان راه حلی اجتماعی و پسندیده برای رهایی از پرتگاه پر مخاطره گناه و تباهی است، تصریح کرد: کمیته امداد از سال ۷۰ کمک به امر ازدواج و تهیه جهیزیه نوعروسان و تازه دامادها را در سطح بسیار وسیع آغاز کرده و تعداد زیادی دختر و پسر خانواده های تحت حمایت را به خانه  بخت فرستاده که آثار و برکات آن در جامعه مشهود است.
وی با بیان اینکه در شش ماهه نخست سال جاری تعداد 137 نوعروس و تازه داماد تحت حمایت این نهاد با دریافت چهار میلیارد و 190 میلیون ریال کمک هزینه جهیزیه و ازدواج زندگی مشترک خود را آغاز کرده اند، تصریح کرد: کمیته امداد در کنار آگاهی بخشی به خانواده های تحت حمایت در امر ازدواج، تحکیم و تقویت بنیان خانواده، پیشگیری از شیوع آسیبهای تهدیدکننده، ترغیب و تشویق آنان به امر ازدواج، از طریق کمک های مردمی، خیران و اعتبارات دولتی، بخشی از هزینه های ازدواج فرزندان مددجو و متقاضیان نیازمند غیر مددجو را در قالب کمک هزینه جهیزیه و ازدواج تامین می کند.
معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان یزد در ادامه با اشاره به طرح «کوثر» بیان کرد: طرح کوثر یکی از طرح های مشارکتی کمیته امداد است که بر اساس این طرح خیران و نیکوکاران خیر اندیش می توانند مساعدت لازم را در امر تامین هزینه ازدواج و جهیزیه دختران و پسران در شرف ازدواج تحت حمایت و غیر تحت پوشش و همچنین تامین بخشی از جهیزیه و هزینه ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار را عهده دار شوند.
وی با بیان اینکه نیکوکاران یزدی همواره در انجام کارهای خیر پیشقدم هستند، خاطر نشان کرد: هم اکنون 140 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد استان یزد در انتظار مساعدت خیران و نیکوکاران برای تامین کمک هزینه جهیزیه هستند.
مشعل چی با بیان اینکه دو هزار و 870 دختر تحت حمایت در آستانه ازدواج هستند، افزود: طی 9 ماهه نخست سالجاری62 نفر از پسران تحت حمایت به همت کمیته امداد استان یزد از خدمت سربازی معاف شدند.
پایان پیام/.


منبع : http://shabestan.ir


ارسال به:        
ارسال
نظر
نظرات حاوی توهین و هر گونه نصبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
chapta

پایگاه مقام معظم رهبری
پربحث ترین اخبار
پربازدیدترین اخبار
آخرین اخبار
صفحه اصلی
آرشیو
درباره ما
تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز رسانه ای بیان می باشد