امروز : 25 آذر 1396
زمان نشر
1395/09/24
02:33
استاندار یزد: تحکیم خانواده عامل اصلی سلامت اجتماعی است
کد خبر : 6689
در مراسم افتتاحیه نشست ملی خیرین و توسعه اجتماعی مطرح کرد:

استاندار یزد: تحکیم خانواده عامل اصلی سلامت اجتماعی است

استاندار یزد گفت: تحکیم خانواده و ایجاد اشتغال برای جوانان نقش مهمی در تأمین سلامت اجتماعی جامعه ایفا می کند.

استاندار یزد با اشاره به ضرورت جذب مشارکت عمومی در راستای تأمین سلامت اجتماعی در کشور گفت: تحکیم خانواده و ایجاد اشتغال برای جوانان نقش مهمی در تأمین سلامت اجتماعی جامعه ایفا می کند.
به گزارش
مرکز رسانه ای بیان "سیدمحمد میرمحمدی" در مراسم افتتاحیه نشست ملی خیرین و توسعه اجتماعی که با حضور مشاورین وزیر و خیرین ملی به میزبانی استان یزد برگزار شد، با اشاره به این که نگاه جهانی به ملت ایران روز به روز بیشتر می شود، اظهار کرد: ملت ایران الگوی مناسب برای کشورهای در حال توسعه و خارچشمی برای کسانی است که، نمی توانند استقلال کشورهای دیگر را بپذیرند.
وی با بیان این که نظریه گفت و گوی تمدن‌ها و پیشنهاد ایران در مورد جهانی عاری از افراطی‌گری مورد تأیید سازمان ملل قرار گرفته است، گفت: ملت ایران دنیا را عاری از خشونت و دشمنی می‌خواهد.
استاندار در ادامه خراندیشی را تنها عامل ایجاد جامعه ای سرشار از محبت و عاری از هرگونه دشمنی دانست و بیان کرد: انقلاب اسلامی منشأ تحولات انسان دوستانه و رعایت حقوق بشر در دنیا است.
میرمحمدی با بیان این که کار خیر ابتدا از تأمین نیازهای عمومی شکل می گیرد، افزود: نیاز عمومی جامعه متناسب به تغییر دوران تغییر می کند و نیاز به حمایت مستمر خیرین دارد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: ما از طریق مسائل امنیتی و زندان نمی توانیم سلامت اجتماعی را برای اقشار مختلف جامعه تأمین کنیم.
وی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ خود درمانی در جامعه، ادامه داد: ما هر چقدر بتوانیم از نظر جرم انگاری و زندان، صورت کار را تغییر دهیم در امور خود موفق تر خواهیم بود.
استاندار با اشاره به این که در حال حاضر جامعه ما درگیر مسائلی نظیر قاچاق، طلاق و اعتیاد است، اظهار کرد: بحث ارتباط تحکیم خانواده و ایجاد اشتغال از دیگر ضرورت‌های اجرایی در راستای تأمین سلامت اجتماعی جامعه است.
میرمحمدی با بیان این که توسعه اجتماعی در گرو درمان دردهای جامعه است، اظهار کرد: طیف جوانان وقتی که در مسیر تحصیل قرار می گیرد باید با اعتماد به نفس و آسودگی خاطر برای آینده خود برنامه‌ریزی کنند.
وی پیشگیری از وقوع از آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد از جمله ضرورت های اجرایی در راستای سلامت اجتماعی جامعه دانست و بیان کرد: ما هرچقدر بتوانیم در زمینه‌های نیاز داخلی و خارجی برای جوانان اشتغالزایی کنیم موفق‌تر خواهیم بود.
استاندار آموختن حرفه و فن و ایجاد اشتغال برای مبتلایان به اعتیاد را از دیگر ضرورت‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و ادامه داد: ماباید خط فکری جوانان را طوری ترسیم کنیم که جوانان با مشارکت بیش از پیش نقش خود را در کاهش آسیب های اجتماعی ایفا کنند.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در استان یزد 35 درصد مدارس خیرساز هستند، گفت: در استان یزد دو هزار و 200 خیر در حوزه مدرسه سازی فعالیت می کنند.
وی در پایان مقاوم سازی 300 مدرسه در مقاطع تحصیلی مختلف، احداث 60 مدرسه جدید و احداث دو اردوگاه برای مبتلایان به اعتیاد را مهمترین نیاز استان یزد در راستای تأمین سلامت اجتماعی دانست.
انتهای پیام/.


منبع : ایسنا


ارسال به:        
ارسال
نظر
نظرات حاوی توهین و هر گونه نصبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
chapta

پایگاه مقام معظم رهبری
پربحث ترین اخبار
پربازدیدترین اخبار
آخرین اخبار
صفحه اصلی
آرشیو
درباره ما
تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز رسانه ای بیان می باشد