امروز : 02 اسفند 1396
زمان نشر
1395/09/07
06:00
اگر بستگان خودتان در قطار بودند چه می کردید؟
کد خبر : 6432
همه بیمه بودند:

اگر بستگان خودتان در قطار بودند چه می کردید؟

الحمدلله! همه مصدومان و کشته شدگان بیمه!! هستند و جای نگرانی نیست؟ به زبان خیلی ساده: نگران نباشید بیمه، خون بهای فرد کشته شده خانواده شما را پرداخت خواهد کرد!

مرکز رسانه ای بیان: تصور کنید اگر (خدای ناکرده و ان شاء الله هرگز چنین مباد) فردی از اعضای درجه یک خانواده رئیس جمهور محترم در بین کشته شدگان حادثه قطار بود و پاسخ وزبر راه دولت به ایشان این بود:
الحمدلله! همه مصدومان و کشته شدگان بیمه!! هستند و جای نگرانی نیست؟ (به زبان خیلی ساده: نگران نباشید بیمه، خون بهای فرد کشته شده خانواده شما را پرداخت خواهد کرد)
حال چند سوال و نکته ساده:
راستی!! عکس العمل رئیس جمهور به این پاسخ وزیرش چه بود؟
رئیس جمهور در تهران حضور داشت و البته!! پیگیری موضوع را نیز به معاون اولش واگذار می کرد؟
یا بی درنگ با هر وسیله ای در صحنه حاضر می شد و شخصا مسئولیت و مدیریت میدانی کار را به عهده می گرفت؟
وضعیت اعلام عزای عمومی!! هم که روشن است.
واقعا مشکل کجاست؟
۱. این مشکل در تفاوت پیام و عکس العمل رهبری معظم با پیام و رفتار رئیس جمهور و وزیر راه کاملا نمایان است. در پیام رهبر معظم انقلاب، ضمن اینکه خود را همچون خانواده های داغدیده،" مصیبت زده" خواندند و دو کلیدواژه مهم را نیز بکار بردند: #دغدغه و #اولویتها. ایشان تصریح کردند: 《 مسئولان از این حوادث دردناک به آسانی عبور نکنند و دغدغه حل ریشه ای این مصائب و امثال آن را در صدر اولویت ها قرار دهند.》
۲. حادثه قطار با هر دلیلی که قابل توجیه باشد؛ عکس العمل و رفتار مسئولان و دولت به هیچ عنوان قابل توجیه نیست. بگذریم که از عذرخواهی رئیس جمهور هم هیچ خبری نیست.
۳.  در چند سال اخیر اساسا مشکل اصلی در دولت فعلی الف. تغییر اولویت ها و ب. تفاوت دغدغه ها و ج. روحیه اشرافیت مسئولان است.
۴. اولویت کشور و نظام و مردم رکود؛ رشد مسنمر بیکاری ؛ اقتصاد مقاومتی؛ آسیب های اجتماعی روزافزون و حقوق های نجومی و.. است اما در مقابل شاهد موضع گیری رئیس جمهور درباره مسائلی همچون لغو چند کنسرت ساده؛ لغو سخنرانی علی مطهری و دهها و حتی صدها نمونه بی اهمیت دیگر است.
این همه بیانگر آن است که:
اولا؛ اولویت های دولت با اولویت های مردم متفاوت است.
ثانیا؛ دغدغه های دولت؛ دغدغه های مردم نیست.
آری مشکل اینجاست که بر مردم حاکمانی مدیریت می کنند که تفکرات و رفتارهای آنها، کیلومترها با دغدغه ها و اولویت های مردم و البته معیارهای اسلامی فاصله دارد.
انتهای پیام/.


منبع : تبیین


ارسال به:        
ارسال
نظر
نظرات حاوی توهین و هر گونه نصبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
chapta

پایگاه مقام معظم رهبری
پربحث ترین اخبار
پربازدیدترین اخبار
آخرین اخبار
صفحه اصلی
آرشیو
درباره ما
تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز رسانه ای بیان می باشد