امروز : 25 آذر 1396
زمان نشر
1395/08/26
03:11
واکاوی پشت صحنه فیلم‌های آخرالزمانی غرب!
کد خبر : 6237
با حضور دکتر علیرضا لاور انجام گرفت:

واکاوی پشت صحنه فیلم‌های آخرالزمانی غرب!

هیئت دانش‌آموزی مهدی فاطمه(عج) در بیستم آبان ماه با حضور دکتر علیرضا لاور در دومین جلسه به موضوع نقد فیلم‌های آخرالزمانی پرداخت.

هیئت دانش‌آموزی مهدی فاطمه(عج) در بیستم آبان ماه با حضور دکتر علیرضا لاور در دومین جلسه به موضوع نقد فیلم‌های آخرالزمانی پرداخت.
به گزارش
مرکز رسانه ای بیان به نقل از خبرنگار فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)، استاد لاور در ابتدای سخنرانی خویش با اشاره به سخنی از شهید آوینی پیرامون مقام و الای شهید و آیه 169 سوره آل‌عمران که می‌فرماید: «وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ» گفت: شهیدان زنده‌اند و بر اعمال و افکار ما آگاهند از آنها غافل نشوید و مانند شهیدان در برابر دشمنان مقاومت کنید و از اسلام دفاع کنید.
دکتر لاور ادامه داد: در جهان دو جبهه حق و باطل وجود دارد هریک از ابن دو جناح ولایتی دارد که ولایت جبهه حق خدا و ولایت جبهه باطل طاغوت است. وی با استناد به آیاتی از قرآن کریم اظهار داشت: بعد از خدا در جبهه حق پیامبر و اولی‌الامرند و این دو جبهه همیشه با هم در نبردند و در آخر جبهه حق پیروز می شود، این دو جبهه هیچ‌گاه باهم صلح نمی‌کنند الا یکی کوتاه بیاید؛ یعنی تا زمانی که ما کوتاه نیاییم آنها امکان برتری ندارند. وی افزود: این نبرد از زمانی شروع شد که خدا فرمود: همه سجده کنند و همه سجده کردند جز ابلیس. و از آن زمان بود که مرزبندی شد و هر کدام دنبال یک آرمان‌شهر هستند که بر اساس مبانی و خواسته‌های خودشان پیش رفته باشد. مبنای جبهه حق خدامحوری و مبنای جبهه باطل انسان‌محوری است.
سخنران هیأت مهدی فاطمه(عج) خاطرنشان کرد: هر دو جبهه به یک نبرد نهایی و ظهور منجی عقیده دارند که این منجی در هر یک از دو جناح متفاوت است؛ منجی در جبهه حق الهی است اما در جبهه باطل منجیان غیرالهی و بشرمحوری است و ویژگی خاصی دارد؛ مثل آنچه در سوپرمن، مرد عنکبوتی، بن تن و... می‌بینیم
علیرضا لاور افزود: در جبهه باطل تکنولوژی بر انسان غلبه دارد که در فیلم‌هایشان هم تکنولوژی است که به انسان دستور کار می‌دهد نه انسان به تکنولوژی. اما در جبهه حق می‌گوییم ابزار تکنولوژی خوب است اما در صورتی که باعث تعالی انسان‌ها باشد. فیلم‌های کشورهای غرب بیشتر ریشه در تمدن دارد اما فیلم‌های ایرانی به جز اندکی اصلاً تمدنی نیستند بلکه بیشتر ازدواج، طلاق و ارث و میراث و... است و تنها فیلم‌های یوسف پیامبر(ع)، محمد رسول الله(ص)، اصحاب کهف، مریم مقدس و...تمدنی هستند.
وی تأکید کرد: جهان غرب فیلم‌ها و مستنداتی می‌سازند که ریشه سیاسی دارد؛ مثل لانه جاسوسی و...که بخش عظیمی از این تصاویر، ساخته دست خود آنها و تعداد اندکی از آنها واقعی هستند. و این مستندات را می‌سازند برای کسانی که عقبه استراتژی از واقعه‌ای که اتفاق افتاده ندارند و به آنها بگویند این واقعه اینگونه که به تصویر کشیده شده اتفاق افتاده، علی‌رغم اینکه در آنها اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی وجود دارد. وی اضافه کرد: همچنین این فیلم‌ها را می‌سازند تا مؤلفه‌های تاریخی جبهه حق و داشته‌های سرمایه‌ای و مؤلفه‌های هویتی را تغییر دهند و دیگر دانش‌آموزان و جوانان ما به عقبه تاریخی خود نگاهی نکنند و به راحتی پیروی از آنها و ماهیت صلح و دوستی این دو جبهه اتفاق افتد و آمریکا کدخدا شود.

انتهای پیام/.


منبع : مرکز رسانه ای بیان


ارسال به:        
ارسال
نظر
نظرات حاوی توهین و هر گونه نصبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
chapta

پایگاه مقام معظم رهبری
پربحث ترین اخبار
پربازدیدترین اخبار
آخرین اخبار
صفحه اصلی
آرشیو
درباره ما
تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز رسانه ای بیان می باشد