امروز : 25 آذر 1396
زمان نشر
1395/05/13
03:48
افزایش نسل هدف اصلی ازدواج است
کد خبر : 4617
حجت‌الاسلام متوسل؛

افزایش نسل هدف اصلی ازدواج است

فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یکشنبه دهم مرداد ماه میزبان مهدی‌یاوران دوره تکمیلی طرح «تا انتها حضور» با ادامه مبحث ازدواج بود.

به گزارش مرکز رسانه ای بیان فرهنگسرای تخصصی امام مهدی (عج) یکشنبه دهم مرداد ماه میزبان مهدی‌یاوران دوره تکمیلی طرح «تا انتها حضور» با ادامه مبحث ازدواج بود. در این نشست حجت‌الاسلام متوسل به تبیین ابعاد دیگری از موضوع ازدواج پرداخت.
وی از ازدواج به عنوان نیاز فرد مسلمان یاد کرد و گفت: ازدواج یک امر مهم و ضروری است که هدف اصلی‌اش باید افزایش نسل باشد.
حجت‌ا‌لاسلام متوسل در تبیین عواملی که موجب خوب یا بد شدن نسل می‌شود گفت: این امر به چهار چیز بستگی دارد: 1. تربیت 2. انتخاب 3. رفیق 4. جامعه. وی در ادامه اشاره‌ای کوتاه به هرکدام از این عوامل کرد و اظهار داشت: مهمترین و مؤثرترین عامل، عامل تربیت است اینکه یک فرزند چگونه تربیت شده باشد، در برابر خانواده، رفیق و جامعه چگونه رفتار کند و چه عکس‌العملی نشان دهد. وی افزود: تربیت صرفاً به پدر و مادر محدود نمی‌شود، بلکه اساتید، معلمان، دوستان، بزرگترها و... هم نقش بسزایی در تربیت فرزندان دارند. دوستان هم خود می‌توانند در تربیت فرزندان اثر بگذارند.
این مدرس حوزه و دانشگاه در تشریح ضرورت ازدواج برای دختر و پسر گفت: اول اینکه ازدواج پاسخ مثبت به فطرت است؛ یعنی افراد ازدواج می‌کنند به دلیل اینکه فطرتاً به ازدواج نیاز مثبت دارند. حتی این فطرت در حیوان هم هست و این فطرت حالا دستکاری شده و باعث مشکلات زیادی در جامعه می‌شود. دوم اینکه ازدواج محفلی برای بروز استعدادهاست؛ اگر یک انتخاب و ازدواج خوب و مناسب شکل گیرد باعث بروز استعداد زن و مرد می‌شود. البته به این شرط که ازدواج به موقع، درست و مناسب باشد. امنیت و آرامش عامل سوم بود که متوسل در تبیین ضرورت ازدواج از آن یاد کرد. نجات از تنهایی چهارمین مورد بود. وی اضافه کرد: بسیاری از بلاهای حاکم در جامعه به علت تنهایی‌های موجود است که فرد بلاتکلیف می‌ماند و نمی‌داند چه کاری انجام دهد و در نهایت دست به خلاف می‌زند.
وی ادامه داد: بهترین انتخاب در ازدواج، فردی است که هم جهت باشد، از لحاظ خانوادگی همسو باشند و با یکدیگر هم‌عقیده باشند.
حجت‌الاسلام متوسل در پایان خاطرنشان کرد: ازدواج خوب زمانی رخ می‌دهد که با اراده و عقل باشد و یک زن اگر توانا باشد می‌تواند یک زندگی را مثل یک موم در دست گیرد و بهترین زندگی را برای خودش و خانواده‌اش بسازد.

منبع: فرهنگسرای مهدویت.
انتهای پیام/.


منبع : فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)


ارسال به:        
ارسال
نظر
نظرات حاوی توهین و هر گونه نصبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
chapta

پایگاه مقام معظم رهبری
پربحث ترین اخبار
پربازدیدترین اخبار
آخرین اخبار
صفحه اصلی
آرشیو
درباره ما
تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز رسانه ای بیان می باشد