امروز : 25 آذر 1396
زمان نشر
1395/05/07
03:08
فاکتورهای یک ازدواج مناسب!
کد خبر : 4523
محمدحسن برجیان مطرح کرد:

فاکتورهای یک ازدواج مناسب!

دو فاکتور مهم در ازدواج، بلوغ جسمی و بلوغ جنسی است، که در بلوغ جسمی در یک سنّ خاص دختر یا پسر باید به این نیاز پاسخ مناسب دهند.

مرکز رسانه ای بیان: واحد دانش‌آموزی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) در آخرین روز تیر ماه جلسه‌ای با مهدی‌یاوران دوره تکمیلی و مقدماتی طرح تابستانه «تا انتها حضور» با موضوع ازدواج مناسب در سالن سیدالشهدای امامزاده جعفر(ع) ترتیب داد.
به گزارش
مرکز رسانه ای بیان به نقل از خبرنگار فرهنگسرای تخصصی امام مهدی (عج) در این نشست محمدحسن برجیان؛ مسئول مرکز فرهنگی قرآنی امامزاده جعفر(ع) یزد با مهدی‌یاوران پیرامون موضوع «ازدواج مناسب» سخن گفت.
مسئول مرکز فرهنگی قرآنی امامزاده جعفر(ع) یزد در موضوع ازدواج مناسب به فاکتورهای ازدواج اشاره کرد و گفت: دو فاکتور مهم در ازدواج، بلوغ جسمی و بلوغ جنسی است، که در بلوغ جسمی در یک سنّ خاص دختر یا پسر باید به این نیاز پاسخ مناسب دهند. وی اضافه کرد:‌ بلوغ جنسی در دختران و پسران متفاوت است و اغلب بستگی به نوع خوراک دارد که یا به تأخیر می‌اندازد یا به تعجیل. به جز خوراک، تفکر فراوان درباره ازدواج هم باعث تعجیل در بلوغ می‌شود.
برجیان افزود:‌ بعد از این دو مهترین چیز بعد از خواستگاری «تحقیق» است که باید توسط یک فرد عاقل و بالغ صورت گیرد و این تحقیق نباید از دوستان شخص انجام شود؛ چون دوستان اغلب با هم هم‌عقیده‌اند و اگر بد هم باشند از نظر دوستان همگی خوب هستند و در این مورد سوءتفاهم ایجاد می‌شود. از ویژگی‌های فرد محقق این است که امانت‌دار باشد، تحقیقات میدانی داشته باشد و با خانواده دختر همفکر و هم‌عقیده باشد و بعد از گذشت این مراحل باید با خبره‌کار که ائمه و معصومین(ع) هستند مشورت کنیم و به آنها توسل کنیم که در صورت انجام این کار ازدواج‌ها ان‌شاءالله موفق خواهد بود.
منبع: روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)
انتهای پیام/.


منبع : روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)


ارسال به:        
ارسال
نظر
نظرات حاوی توهین و هر گونه نصبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
chapta

پایگاه مقام معظم رهبری
پربحث ترین اخبار
پربازدیدترین اخبار
آخرین اخبار
صفحه اصلی
آرشیو
درباره ما
تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز رسانه ای بیان می باشد