امروز : 28 دي 1396
زمان نشر
1394/12/04
18:44
دشمن همه مولفه‌های خصمانه خود را در صحنه نگه داشته است
کد خبر : 2200

دشمن همه مولفه‌های خصمانه خود را در صحنه نگه داشته است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: دشمن در جنگ اقتصادی با ایران شکست برخورده اما تمام مولفه‌های دشمنی خود را در صحنه نگه می‌دارد.

به گزارش مرکز رسانه ای بیان، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین طی سخنانی در همایش اقتصاد مقاومتی که در محل دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: جنگ ما با دشمن مراحل مختلفی را طی کرده و امروز مراتبی از جنگ اقتصادی را دنبال می‌کند.
نقدی افزود: دشمن در جنگ اقتصادی نیز شکست برخورده اما تمام مولفه‌های دشمنی خود را در صحنه نگه می‌دارد.
وی ادامه داد: در جنگ های نظامی نیز اگرچه آنها شکست خوردند ولی می بینیم که هنوز هم ناوهایشان را در آبهای جنوب نگه داشته و به گروهک های تروریستی در مرزهای ما کمک می‌کند.  در جنگ اقتصادی هم به همین صورت است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه دشمن می خواهد با نفوذ این گزاره را جا بیندازد که راه پیشرفت اقتصادی ما در سازش با امریکاست، افزود: آیا برای پیروزی در جنگ اقتصادی باید با امریکا سازش کنیم؟ این یک جواب ایدئولوژیک و اعتقادی دارد اما طرف ما کسانی هستند که می‌گویند شکممان گرسنه است ولی برج و میلیاردها سرمایه دارند.
سردار نقدی با بیان اینکه ما جوان ترین کشور دنیا با تعداد زیادی بیکار هستیم، افزود: ایران از نظر دانش و فناوری بالاترین شتاب علمی جهان را دارد و یک کشور استثنایی است.
وی ادامه داد: اینکه در حوزه سرمایه می‌گویند کارخانه‌ها خوابیده چون سرمایه ندارند، یک دروغ بزرگ است چون 950 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: اگر دور تا دور کشورمان سرباز بگذارند و تحریممان کنند، ما در داخل کشور برای رسیدن به اقتصاد پیشرو چیزی کم نداریم.
نقدی تصریح کرد: مشکل ما فرهنگ کار و تلاش و عدم خودباوری در عرصه اقتصاد و تولید و عدم مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح است.
وی گفت: دو دیدگاه در اقتصاد وجود دارد، یکی نظری که حل مشکلات را با نگاه به درون قابل حل می‌داند و دیگری تکیه و نگاه به خارج و قدرتهای استکباری دارد و این همان دیدگاه اقتصاد شیخ نشین هاست. دیدگاهی که می‌گوید با قدرتهای غربی ارتباط برقرار می‌کنیم به بهای از دست دادن ارزش ها. نفت و گاز را خام می‌فروشیم و کالاهای لوکس غربی را می‌خریم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: لازمه این دیدگاه این است که با قدرتهای ثروتمند خوب باشیم تا نفت و گازمان را بخرند. غرب دنبال برقراری این دیدگاه است و اوباما برای همین در عید نوروز پیام می‌دهد که طنز تاریخ است.
نقدی ادامه داد: دیدگاه دیگر می‌گوید ما باید خودمان قدرت اقتصادی و مولد باشیم زیرا مخازن نفت و گاز عمر مشخصی دارند و بعد از آن هم باید بتوانیم اقتصاد خود را اداره کنیم.
وی گفت: اوباما در پیامش می‌گوید بیایید با ما رفاقت کنید تا ضعتان بهتر شود و دیدید که چند روز قبل هم هواپیمای ایرباس را به ایران آوردند تا ما با آن عکس یادگاری بگیریم اما از آن طرف که قرار است 150 میلیارد از پولهای بلوکه شده آزاد شود، این رقم به 6 میلیارد می‌رسد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: رییس جمهور می‌گوید می‌خواهد سرمایه و فناوری خارجی وارد کند. این راه و روش دارد. طبیعی است که سرمایه جایی می‌رود که سود بیشتری باشد، سرمایه سراغ شعار و موضوعات سیاسی نمی‌رود.
نقدی افزود: ما نباید دائم حرص بزنیم که وارد بازار تجارت جهانی بشویم و عاقبت هم راهمان ندهند.
وی با تاکید بر اینکه باید جلوی قاچاق کالا گرفته شود، گفت: چه کسی اراده مبارزه با قاچاق کالا را دارد؟ قاچاق با تریلی و کشتی وارد می‌شود و اغلب پوشش قانونی و اداری دارد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: اگر این مسایل حل و مدیریت شود، سرمایه وارد بخش تولید خواهد شد.
سردار نقدی ادامه داد: ما حرص می زنیم که رابطه‌مان با غرب را درست کنیم تا سرمایه های غربی بیاید. اما بیاید که چه کند؟
وی افزود: ما بیش از 15 هزار کارخانه و واحد تولیدی داریم که یا تعطیل هستند و یا در شرف تعطیلی‌اند. حالا این سرمایه غربی می‌خواهد بیاید چه کارخانه دیگری برای ما بزند؟
رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: در سال گذشته میلادی 2 فرصت بسیار خوب داشتیم که یکی درگیری روسیه و اروپا بود که می‌توانستیم بازار روسیه را قبضه کنیم تا دیگر چند تن مواد غذایی را در داخل از بین نبریم.
انتهای پیام/.


منبع : خبرگزاری فارس


ارسال به:        
ارسال
نظر
نظرات حاوی توهین و هر گونه نصبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
chapta

پایگاه مقام معظم رهبری
پربحث ترین اخبار
پربازدیدترین اخبار
آخرین اخبار
صفحه اصلی
آرشیو
درباره ما
تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز رسانه ای بیان می باشد